مسعود نظری
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مسعود نظری
آرشیو وبلاگ
      حامی دکتر روحانی (این وبلاگ در ارتباط با ریاست جمهوری مطلب مینویسد)
وقتی اوباما درنرمش قهرمانانه پیش دستی میکند نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳

سخنرانی امروز باراک اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حاوی چند نشانه‌ی روشن از نرمشی است که اغلب ناظران در غرب انتظار داشتند، حسن روحانی شروع کننده‌ی آن باشد. رییس جمهور آمریکا برای نخستین بار سخن از فتوای رهبر جمهوری اسلامی ایران کرد که طی آن، استفاده جنگ‌طلبانه از انرژی اتمی را حرام تشخیص داده است. او به این هم اکتفا نکرد و ضمن احترام به حق مردم ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی، به صراحت اعلام کرد که دولت آمریکا هرگز قصدی برای تغییر رژیم در ایران ندارد.

 

    و البته برگ آخری که باراک حسین اوباما رو کرد، آن بود که برای اولین بار از برگ آخر خود (یعنی به روی میز بودن گزینه نظامی) سخنی نگفت! و مطابق درخواست حسن روحانی کوشید تا لحن تهدیدآمیز خود را در مواجهه با ایران تغییر دهد. آن هم در شرایطی که روز گذشته چهار سناتور قدرتمند آمریکا از او خواستند که فشارها بر ایران را افزایش داده و تحت تأثیر سخنان و وعده‌های دلپذیر نماینده جدید دولت ایران قرار نگیرد.
    به نظر می‌رسد که تا همینجا هم سخنان اوباما به اندازه کافی خشم تندروها و لابی پرقدرت صهیونیستی در کاخ سفید را برانگیخته باشد؛ همانگونه که احتمالاً سخنان حسن روحانی که تا کمتر از چند دقیقه دیگر ارایه خواهد شد، مورد اعتراض تندروهای داخلی قرار خواهد گرفت! نخواهد گرفت؟
    به هر حال، آنچه که قطعی به نظر می‌رسد، آن است که هرگز چراغ سبزهایی تا این حد پرتکرار بین دولتمردان دو کشور رد و بدل نشده بود؛ چراغ سبزهایی که بسیاری از مردم را امیدوار کرده تا خود را برای شرکت در جشن ترحیم تحریم آماده کنند! جشنی که هرچند شاید به زودی رخ ندهد، اما امکان رخدادنش اینک از هر زمان دیگری، محتمل‌تر می‌نماید.ملاقات احتمالی اوباما با روحانی

  نظرات ()
مطالب اخیر شوک به توافق ژنو ترکیب جدید تیم هسته ای روحانی سخنان روحانی در سازمان ملل نرمش قهرمانانه نیاز مند سیاست هوشیارانه سخنان اوباما درساز مان ملل در مورد ایران وقتی اوباما درنرمش قهرمانانه پیش دستی میکند وزیر پیشنهادی اقتصاد: ۲۷ سال سابقه اجرایی دارم اسامی ۲۳ نفر از اعضای کابینه رئیس‌جمهور منتخب مشخص شدند پیام تشکر حسن روحانی از جناب آقای سیدمحمد خاتمی اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران چه کسانی خواهند بود؟
کلمات کلیدی وبلاگ اوباما (۳) روحانی - (٢) روحانی (٢) ایران (۱) بهشتی (۱) امریکاه (۱) ایران -امریکا (۱) سیاست قهرمانانه - (۱) نرمش - (۱) امریکاه -اوباما (۱) ایران -روحانی (۱) سخنرانی سازمان ملل (۱) ایران امریکا - (۱) تیم هسته ی - (۱) ژنو-توافق -امریکا -ایرا (۱) سازمان ملل (۱) کابینه (۱) ظریف (۱) وزیر اقتصاد (۱) اژانس (۱) پیشنهادی (۱) هسته ای-مذاکره (۱) روحانی ریس جمهور (۱) ولایتی -صالحی (۱) خاتمی پیام تشکر (۱)
دوستان من استخدام بازاریاب رومشگان نیوز فراخوان همکاری فروشگاه خرید شارژ ایرانسل همراه اول تالیا رایتل فروشگاه مسعود فروشگاه مسعود 2 فروشگاهی با محصولات متنوع برای هر سلیقه ای. لینک طلایی درامد زایی برای شما معلمان شرکتی اخراج شده ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب