مسعود نظری
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مسعود نظری
آرشیو وبلاگ
      حامی دکتر روحانی (این وبلاگ در ارتباط با ریاست جمهوری مطلب مینویسد)
ترکیب جدید تیم هسته ای روحانی نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳

ظریف هدایت مذاکرات هسته‌ای با طرف‌های خارجی را عهده‌دار و عراقچی، تخت روانچی، آل حیبب، بعیدی‌نژاد و دو نماینده از سازمان انرژی اتمی و شورای عالی امنیت ملی در ترکیب تیم جدید حضور دارند و قرار است تیم جدید سخنگو هم داشته باشد. به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان 14 شهریور ماه مسئولیت مذاکرات هسته‌ای با طرف‌های خارجی را به وزارت امور خارجه محول کرد و مرضیه افخم سخنگوی دستگاه دیپلماسی در این باره عنوان کرد که مجموعه هماهنگی‌های لازم در این باره در شورای عالی امنیت ملی صورت می‌گیرد

  نظرات ()
سخنان روحانی در سازمان ملل نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سخنان مهمی در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ضمن تبیین دقیق شرایط و اوضاع کنونی منطقه و نظام بین الملل، پیشنهادات و راهکارهایی از سوی جمهوری اسلامی ایران در راستای برون رفت از اوضاع پیش روی جامعه جهانی ارائه کرد.
 

متن کامل سخنان دکتر روحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمد لله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و اله الطاهرین و صحبه المنتجبین»
آقای رئیس،آقای دبیرکل، عالیجنابان،خانم ها و آقایان
در آغاز مایلم تبریکات صمیمانه خود را به مناسبت انتخاب شایسته جنابعالی به ریاست مجمع عمومی ابراز نمایم و از تلاش های جناب آقای بان کی مون نیز تقدیر نمایم.
آقای رییس
جهان ما جهانی پر از بیم و امید است: بیم جنگ و مناسبات خصومتآمیز منطقهای و جهانی، بیم رویارویی هویتهای مرگبار مذهبی، قومی و ملی، بیم نهادینه شدن خشونت و افراطیگری، بیم فقر و تبعیض خُرد کننده، بیم تباهی و نابودی منابع حیاتی، بیم بیتوجهی به کرامت و حقوق انسان ، و بیم غفلت از اخلاق. در برابر همه این بیمها، امیدهای جدیدی نیز وجود دارد: امید اقبال مردم و نخبگان در سراسر جهان به "آری برای صلح و نه برای جنگ"، و امید به ترجیح گفت و گو بر ستیز، و اعتدال بر افراط.
یک نمونه زنده، گزینش هوشیارانه امید و تدبیر، و اعتدال توسط مردم بزرگ ایران در انتخابات اخیر است؛که با تبلور مردم سالاری دینی و انتقال آرام قدرت اجرائی نشان داد که ایران لنگرگاه ثبات در دریای ناآرامی های منطقه ای است. اعتقاد راسخ حکومت و مردم ما به صلح پایدار، ثبات، آرامش، حل مسالمت آمیز مناقشات و تکیه بر آراء عمومی به عنوان پشتوانه قدرت، مقبولیت و مشروعیت، نقشی والا در فراهم کردن چنین محیط امنی داشته است.
آقای رئیس،خانم ها و آقایان


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نرمش قهرمانانه نیاز مند سیاست هوشیارانه نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳
آنچه امروز مهم است، تدبیر و امید آفرینی است. این که مذاکره آغاز شود یا نشود در مرکز اهمیت قرار ندارد. این که به جای گذشته آزاری های خویش به آینده بیاندیشیم؛ و به جای بیگانه ستیزی به قدرتمندی معقولانه و مقتدرانه با هزینه های کم و فایده های بزرگ برسیم؛ مهم است. این ها که به میان آید؛ دشمن خود بخود می داند که زمین بازی در کنترل او نیست. بپذیریم، نرمش قهرمانانه نیازمند رفتار پهلوانانه؛ و کنش های هوشیارانه است.
 

این روزها سخن از دیدار احتمالی روحانی و اوباما در فضای رو به جلو ناشی از فضای قدرت یابی آیین اعتدال؛ با دکترین تدبیر و امید و سیاست تعامل سازنده با همراهی سخنان رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران؛ روبروشد. ایشان با مهر تایید نهادن بر استراتژی نرمش قهرمانانه؛ این فضا را از قدرت بیشتری برخوردار و در آستانه ی سفر رییس جمهوری فضای سیاسی و اتمسفر گفتمانی را در چارچوب سویه گیری های دولت تدبیر و امید رهبری نمودند. این رهبری و درایت برای به ثمر نشستن این گفتمان؛ یک بار در زمان قبل از انتخابات اثر ماندگار خود را به جای گذاشت. همان زمان که رای مردم را حق الناس خواندند و به صراحت بیان فرمودند که رای ایشان را هیج کس حتا فرزندان ایشان هم نمی دانند؛ همان زمان بود که رادیکالیست های جناحی در دو سوی طیف های سیاسی موجود در ایران؛ خود به خود از سوء استفاده از ابزار تاثیرگذاری های احساسی و عاطفی به نام ارزش های دینی و گفتمان انقلابی خالی شدند. به این ترتیب رادیکالیسم نقابدار مجبور شد سکوت اختیار کند. چرا که نقاب از دستش گرفته شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سخنان اوباما درساز مان ملل در مورد ایران نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳

بخش مهمی از اظهارات «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، به ایران و برنامه هسته ای اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در اولین روز از نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. بخش زیادی از اظهارات اوباما در رابطه با ایران و برنامه هسته ای بود. در ادامه متن کامل این بخش از اظهارات رئیس جمهور آمریکا آمده است:

تلاش های دیپلماتیک آمریکا در کوتاه مدت بر دو موضوع متمرکز خواهد بود: حرکت ایران به سمت تسلیحات هسته ای و مناقشه عرب-اسرائیلی. با وجود آنکه این موضوعات عامل تمام مسائل منطقه نیست، اما آن ها برای مدت ها منشا بزرگ بی ثباتی بوده و حل کردنشان می تواند به دستیابی به صلحی فراگیر کمک کند.

ایالات متحده و ایران از آغاز انقلاب اسلامی سال 1357 از هم جدا شدند. ایرانی ها مدت ها از سابقه مداخله آمریکا در امور کشورشان و نقش آمریکا در سرنگونی دولت ایرانی در طول جنگ سرد [کودتا علیه دولت مصدق]، گلایه مند بوده اند. از سوی دیگر؛ آمریکایی ها دولت ایرانی را دیده اند که ایالات متحده را دشمن خود اعلام کرده، به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق عوامل خود آمریکایی ها را به گروگان گرفته، نیروها و شهروندان آمریکایی را کشته و متحد ما اسرائیل را تهدید به نابودی کرده است.

فکر نمی کنم بتوان یک شبه بر این مشکلات تاریخی غلبه کرد. بدگمانی ها بسیار عمیق شده است. اما معتقدم حل موضوع برنامه هسته ای ایران می تواند گام بزرگی در مسیر طولانی رسیدن به رابطه ای متفاوت بر اساس منافع مشترک و احترام دوجانبه، باشد.

از زمانی که به ریاست جمهوری رسیدم،


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
وقتی اوباما درنرمش قهرمانانه پیش دستی میکند نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٧/۳

سخنرانی امروز باراک اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حاوی چند نشانه‌ی روشن از نرمشی است که اغلب ناظران در غرب انتظار داشتند، حسن روحانی شروع کننده‌ی آن باشد. رییس جمهور آمریکا برای نخستین بار سخن از فتوای رهبر جمهوری اسلامی ایران کرد که طی آن، استفاده جنگ‌طلبانه از انرژی اتمی را حرام تشخیص داده است. او به این هم اکتفا نکرد و ضمن احترام به حق مردم ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی، به صراحت اعلام کرد که دولت آمریکا هرگز قصدی برای تغییر رژیم در ایران ندارد.

 

    و البته برگ آخری که باراک حسین اوباما رو کرد، آن بود که برای اولین بار از برگ آخر خود (یعنی به روی میز بودن گزینه نظامی) سخنی نگفت! و مطابق درخواست حسن روحانی کوشید تا لحن تهدیدآمیز خود را در مواجهه با ایران تغییر دهد. آن هم در شرایطی که روز گذشته چهار سناتور قدرتمند آمریکا از او خواستند که فشارها بر ایران را افزایش داده و تحت تأثیر سخنان و وعده‌های دلپذیر نماینده جدید دولت ایران قرار نگیرد.
    به نظر می‌رسد که تا همینجا هم سخنان اوباما به اندازه کافی خشم تندروها و لابی پرقدرت صهیونیستی در کاخ سفید را برانگیخته باشد؛ همانگونه که احتمالاً سخنان حسن روحانی که تا کمتر از چند دقیقه دیگر ارایه خواهد شد، مورد اعتراض تندروهای داخلی قرار خواهد گرفت! نخواهد گرفت؟
    به هر حال، آنچه که قطعی به نظر می‌رسد، آن است که هرگز چراغ سبزهایی تا این حد پرتکرار بین دولتمردان دو کشور رد و بدل نشده بود؛ چراغ سبزهایی که بسیاری از مردم را امیدوار کرده تا خود را برای شرکت در جشن ترحیم تحریم آماده کنند! جشنی که هرچند شاید به زودی رخ ندهد، اما امکان رخدادنش اینک از هر زمان دیگری، محتمل‌تر می‌نماید.ملاقات احتمالی اوباما با روحانی

  نظرات ()
مطالب اخیر شوک به توافق ژنو ترکیب جدید تیم هسته ای روحانی سخنان روحانی در سازمان ملل نرمش قهرمانانه نیاز مند سیاست هوشیارانه سخنان اوباما درساز مان ملل در مورد ایران وقتی اوباما درنرمش قهرمانانه پیش دستی میکند وزیر پیشنهادی اقتصاد: ۲۷ سال سابقه اجرایی دارم اسامی ۲۳ نفر از اعضای کابینه رئیس‌جمهور منتخب مشخص شدند پیام تشکر حسن روحانی از جناب آقای سیدمحمد خاتمی اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران چه کسانی خواهند بود؟
کلمات کلیدی وبلاگ اوباما (۳) روحانی - (٢) روحانی (٢) ایران (۱) بهشتی (۱) امریکاه (۱) ایران -امریکا (۱) سیاست قهرمانانه - (۱) نرمش - (۱) امریکاه -اوباما (۱) ایران -روحانی (۱) سخنرانی سازمان ملل (۱) ایران امریکا - (۱) تیم هسته ی - (۱) ژنو-توافق -امریکا -ایرا (۱) سازمان ملل (۱) کابینه (۱) ظریف (۱) وزیر اقتصاد (۱) اژانس (۱) پیشنهادی (۱) هسته ای-مذاکره (۱) روحانی ریس جمهور (۱) ولایتی -صالحی (۱) خاتمی پیام تشکر (۱)
دوستان من استخدام بازاریاب رومشگان نیوز فراخوان همکاری فروشگاه خرید شارژ ایرانسل همراه اول تالیا رایتل فروشگاه مسعود فروشگاه مسعود 2 فروشگاهی با محصولات متنوع برای هر سلیقه ای. لینک طلایی درامد زایی برای شما معلمان شرکتی اخراج شده ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب