مسعود نظری
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مسعود نظری
آرشیو وبلاگ
      حامی دکتر روحانی (این وبلاگ در ارتباط با ریاست جمهوری مطلب مینویسد)
پیام تشکر حسن روحانی از جناب آقای سیدمحمد خاتمی نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٤/٢٩
 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر بزرگوار حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی دام ظله

با عرض سلام و تقدیم تحیات

بر خویش فرض و بایسته می‌دانم تا از حسن نظر و قبول خاطر شریفتان نسبت به دوست و یار دیرین خود، عرض امتنان و حق‌شناسی نموده و از تدبیر، تلاش و حمایت همه‌جانبه و مستمری که در عرصه رقابت انتخاباتی فرار رو در جهت انسجام فرهیختگان، جمعیت‌ها و تشکل‌های سیاسی و دوستداران حقیقی نظام جمهوری اسلامی در قامت جریان «عقلانیت و اعتدال و اصلاحات» مبذول و اهتمام فرمودید، قدردانی ‌نمایم.

آنچه امروز شما را به تکاپوی خستگی‌ناپذیر برای ائتلاف و در نهایت تهیه بیانیه‌ای تاریخی وادار کرده، همان است که مرا به میدان دشوار رقابت‌ انتخاباتی کشانده؛ بی‌شک، دل‌نگرانی از آینده و عبرت از گذشته است.

چالش‌های هشت سال دولت اصلاحات و حوادث هشت ساله پس از آن، عقلا و بزرگان کشور را به این بلوغ فکری رسانده که سیاست‌ورزی، علم مدیریت ممکنات و عبور از خام‌اندیشی‌ها است.

گفتمان «عقلانیت و اعتدال و اصلاحات»، بی‌مبالاتی نسبت به حق و باطل نیست و در حقانیت و توان ملت ایران برای شکستن بن‌بست‌ها، نه‌تنها "تردید" ندارد بلکه بدنبال "تدبیر" است تا مانع بن‌بست‌های خودساخته و دشمن‌ساز بر سر راه پیشرفت عدالت محور شود.

این‌که امروز جنابعالی و دوستان توانسته‌اید بر سر "مناسب‌ترین گزینه ممکن" اجماع کنید برای من مبارک‌تر از آن است که بدانم آن گزینه "حسن روحانی" است.

باور دارم که گفتمان «عقلانیت و اعتدال و اصلاحات» می تواند مطالبات به حق مردم را دنبال کند و به حقوق اساسی ملت، کارآمدی دولت، هماهنگی قوا و تعامل مؤثر با رهبری بزرگوارِ نظام، مدد رساند.

اینجانب بدینوسیله، مراتب تکریم، سپاس و حق‌شناسی خود را نثار جنابعالی و تمامی هم‌اندیشانِ اعتدال‌جویِ جنابعالی در جریانات و احزاب اصلاح طلب، نخبگان حوزوی و دانشگاهی و تمامی قشرهای سرافراز سرزمینم نموده و امیدوارم که به فضل الهی و تکیه بر آرای آزاد تمامی ایرانیان، بتوان در وفا به عهدی که در پیشگاه خداوند متعال و ایرانیانِ سربلند، بسته می‌شود، کامیاب و پیروز گردیم.

برادرتان: حسن روحانی

  نظرات ()
اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران چه کسانی خواهند بود؟ نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٤/٢٩

با توجه به اینکه از یک سو مهم‌ترین مباحث مورد انتقاد از سوی حسن روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی معطوف به تصمیم‌گیری‌ها ورفتارهای دولت نهم و دهم در حوزه مسائل سیاست خارجی بوده و از سوی دیگر انتظار 1+5 برای دور جدید مذاکرات هسته‌یی با ایران است، ترکیب دیپلمات‌ها و مذاکره‌کنندگان ارشد ایران برای پیشبرد اهداف دیپلماتیک دولت حسن روحانی از اهمیت فراوانی برخوردار است به‌گونه‌‌یی که نه تنها این موضوع داخل ایران طی هفته‌های گذشته محل گمانه زنی‌های محافل سیاسی و رسانه‌یی بوده که حتی دیگر کشورها و به ویژه دولت‌های 1+5 در انتظار شناختن دیپلمات‌های دولت یازدهم هستند، بر همین اساس به نظر می‌آید که ترکیب تیم دیپلماتیک ایران در دولت یازدهم متشکل از دیپلمات‌های کارکشته و مذاکره‌کنندگان حرفه‌یی خواهد بود که این گروه از لحاظ سوابق هیچ شباهتی به گروه فعلی نخواهد داشت. براساس شواهد و قرائن موجود می‌توان پیش بینی کرد که هشت نفر اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران از میان چهره‌های جدول ذیل باشند:
محمدجواد ظریف
ظریف که به مدت 5 سال (از 14 مرداد سال 1381 تا 5 تیر سال 1386) سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بود سال 86 پس از بازگشت از ماموریت سفارت دایم ایران در سازمان ملل کمتر از او خبری شنیده شده است و تا پیش از پیروزی حسن روحانی گفته می‌شد که مشغول فعالیت‌های دانشگاهی است. اگرچه گفته می‌شود علی اکبر صالحی طی یک سال گذشته از او درخواست مشاوره داشته که ظریف هرگز واکنشی به این خبر نداشته است. سوابق ظریف عبارتنداز: سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل، دستیار ارشد وزیرخارجه، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت‌خارجه، دبیر اجلاس سران کنفرانس اسلامی تهران، استاد دانشکده روابط بین‌الملل و عضو تیم مذاکرات هسته‌یی در دوران روحانی.

علی‌اکبر ولایتی
علی اکبرولایتی دیپلمات شناخته‌شده‌یی است. سیاستمداری که در جریان مناظره‌های تلویزیونی بیش از آنکه اشتراک گفتاری با کاندیداهای اصولگرا داشته باشد نزدیک به حسن روحانی سخن گفت. او و روحانی در این مناظره‌ها چندین بار حرف‌های یکدیگر را تایید کردند و عملکرد سعید جلیلی، دبیر فعلی شورای عالی امنیت ملی را مورد نقد جدی قرار دادند. با توجه به تجربه ولایتی در حوزه سیاست خارجی و ارتباطات خارجی او، خبر حضور ولایتی درسمت شورای عالی امنیت ملی می‌تواند صحت داشته باشد. ولایتی از سال 1360 تا 1376 وزیرخارجه و از آن تاریخ تاکنون مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل است.
سیروس ناصری
ناصری از دیپلمات‌هایی است که در زمان نمایندگی ایران در مقر سازمان ملل در ژنو، به عنوان یکی از اعضای تیم مذاکراتی قطعنامه 598 در عرصه سیاست خارجی مطرح شد. پس از آن در دوران روحانی، از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی ایران بود. ناصری که با سابقه‌ترین سفیر ایران در ژنو و وین شناخته می‌شود، مدتی سخنگوی تیم هسته‌یی روحانی بوده است.
سیدحسین موسویان
سخنگوی تیم هسته‌یی روحانی که هم‌اکنون به عنوان پژوهشگر میهمان، در دانشگاه‌های امریکا فعالیت دارد. موسویان که به‌خاطر سوابق تحصیلاتی در امریکا، وارد تیم روحانی در شورای عالی امنیت ملی در مذاکرات هسته‌یی شد بعد از تغییر دولت هشتم و روی کارآمدن دولت احمدی‌نژاد، از این سمت برکنار شد. سوابق موسویان عبارتنداز: سفیر اسبق ایران در آلمان، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌یی، معاون مرکز تحقیقات استراتژیک، عضو موسس حزب اعتدال و توسعه و مدیر پیشین روزنامه ایران نیوز.
محمدرضا البرزی
البرزی، سفیر و نماینده سابق ایران در مقر سازمان ملل در ژنو بوده است. معاون پژوهش‌های روابط بین‌الملل مرکز تحقیقات استراتژیک و مدیرکل اسبق سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در زمان خرازی، از دیگر سوابق اجرایی البرزی است.

امیرحسین زمانی‌نیا
زمانی‌نیا، عضو سابق تیم هسته‌یی در حال‌حاضر در مرکز تحقیقات استراتژیک مشغول فعالیت است. زمانی‌نیا نخستین فرد از تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌یی بود که در نخستین کنفرانس مطبوعاتی روحانی که دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات برگزار شد، مدیریت جلسه را برعهده داشت. سوابق زمانی‌نیا عبارت است از: معاون پژوهش‌های روابط بین‌الملل مرکز تحقیقات استراتژیک، مدیرکل اسبق سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه، سفیر اسبق ایران در مالزی، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی و از مدیران ارشد دفتر ایران در نیویورک (سازمان ملل) در دوره خرازی.

سیدمحمد صدر
صدر از چهره‌های برجسته سیاست خارجی دوران اصلاحات است. صدر در کنار محسن امین‌زاده دو مدیر ارشد خاتمی در وزارت خارجه اصلاحات بودند. سوابق وی عبارتنداز: معاون عربی و آفریقای وزارت‌خارجه دوران اصلاحات و مشاور سیدمحمدی خاتمی، پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات وزارت‌خارجه، عضو موسس جبهه مشارکت.

علی جنتی
علی جنتی اگرچه پسر آیت‌الله جنتی است اما برخلاف پدرش از لحاظ سیاسی جزو شخصیت‌های نزدیک به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است. رییس صدا و سیمای خوزستان، استانداری خوزستان، رییس دفتری هاشمی‌رفسنجانی در مجلس، دوبار سفیر ایران در کویت ومعاون سیاسی وزارت کشور از سوابق علی جنتی است. جنتی رفاقت صمیمانه‌یی با حسن روحانی دارد و به نظر می‌رسد که او یکی از اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران باشد.

فریدون وردی‌نژاد
وردی‌نژاد اگرچه به جز یک دوره سفارت در چین، در زمان ریاست‌جمهوری آقای خاتمی، سوابق خاصی در سیاست خارجی ندارد، اما به‌دلیل حضور پررنگ رسانه‌یی در دوران اصلاحات و سوابق اجرایی وی که شامل هشت سال مدیریت خبرگزاری ایرنا و همچنین روزنامه ایران از 1372 تا 1380، سفیر ایران در چین، از موسسان حزب اعتدال و توسعه، استاد رشته مدیریت در دانشگاه تربیت‌مدرس، معاون پیشین نیروی قدس سپاه، عضویت در کمیته سیاسی، علمی و راهبردی سند چشم‌انداز 20 ساله نظام در مجمع تشخیص مصلحت و عضویت در کمیته سیاست خارجی و روابط بین‌الملل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شود و با توجه به اینکه از افراد نزدیک به روحانی است، از اعضای احتمالی ترکیب تیم سیاست خارجی او خواهد بود. وردی‌نژاد در سال 1389 به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تهران بازنشسته شد.
محمود واعظی
دکتر واعظی از دیپلمات‌های قدیمی وزارت خارجه از سال 1365 به این وزارتخانه پیوسته است. سمت‌های اجرایی دکتر واعظی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به ترتیب عبارتنداز: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سال 1358 تا 1365، مشاور وزیر خارجه از سال 65 تا 66، معاون سیاسی اروپا و امریکای وزارت‌خارجه از سال 68 تا 76، معاون اقتصادی وزارت خارجه از سال 76 تا 78، معاون پژوهش‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک از سال 78 تاکنون. او همچنین معاون اروپای وزارت‌خارجه در دهه 80 و مشاور دکتر روحانی در امور سیاست خارجی است. واعظی جدا از حضور احتمالی در تیم هسته‌یی جدید از کاندیداهای اصلی وزارت خارجه دولت یازدهم نیز است.
علی‌اکبر صالحی
صالحی اگرچه وزیر خارجه دولت احمدی‌نژاد است و روزگذشته اعلام کرد که تاکنون صحبتی از سوی روحانی با وی برای ماندن در تیم جدید هسته‌یی نشده است اما با توجه به سوابق وی و همچنین حضورش در تیم مذاکرات هسته‌یی زمان روحانی یکی از گزینه‌های احتمالی تیم جدید هسته‌یی ایران است. صالحی می‌تواند روند مذاکرات هسته‌یی فعلی را در اختیار تیم جدید بگذارد. سوابق وی به ترتیب عبارتند از: رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف، نماینده دایمی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی در دوره روحانی، معاون وزیر علوم و سفیر ایران در سازمان کنفرانس اسلامی در جده.
محمد سعیدی
معاون سابق برنامه‌ریزی، بین‌الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی و تیم مذاکره‌کنندگان که هم‌اکنون اخبار دقیقی از فعالیت‌های وی در دسترس نیست.

غلامعلی خوشرو
خوشرو نیز در کنار امین‌زاده و صدر از مدیران و معتمدان خاتمی بود که وارد عرصه دیپلماسی شد. سوابق او عبارت است از معاون بین‌الملل وزارت خارجه، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی و از اعضای ارشد جبهه مشارکت.
محمدمهدی آخوندزاده
او سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار در جمهوری فدرال آلمان بود و بعد به عضویت تیم هسته‌یی درآمد. برخی از سوابق آخوندزاده در حوزه مسائل دیپلماتیک عبارتند از: مشاور وزیر امورخارجه در امور کشورهای مشترک‌المنافع، سفیر جمهوری اسلامی ایران در هندوستان، مدیرکل حوزه وزیر خارجه، مشاور شورای‌ عالی امنیت ملی و مدیر بخش آسیا در مرکز تحقیقات استراتژیک، معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، قائم مقام وزیر امور خارجه و معاون خاورمیانه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان.

  نظرات ()
اسامی کابینه احتمالی دکتر روحانی نویسنده: مسعود نظری - ۱۳٩٢/٤/٢٩
 

 

به رغم آنکه نمی توان با قاطعیت درباره ترکیب کابینه یازدهم سخن گفت لکن گمانه زنی ها حکایت از محدود شدن گزینه های نهایی و شفاف تر شدن ترکیب احتمالی کابینه دولت منتخب دارد.

در همین حال یک منبع نزدیک به آقای روحانی که نخواست نامش فاش شود مدعی شد ترکیب چهره های مطرح برای وزارت خانه ها و پست های کلیدی مشخص شده است.

وی همچنین گفت حدود ۷۰ درصد ترکیب کابینه را افرادی تشکیل خواهند داد که اسامی و پست های آنها به شرح زیر می باشد؛

 

وزارت آموزش و پرورش ایران: محمدعلی نجفی، محمود فرشیدی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: احمدرضا معتمدی، نصرالله جهانگرد

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران: حجه الاسلام یونسی،حجه الاسلام قائمی

وزارت امور اقتصادی و دارایی: محمد باقر نوبخت، دانش جعفری

وزارت امور خارجه: محمود واعظی، کمال خرازی

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: مسعود پزشکیان، علیرضا زالی، مرضیه وحید دستجردی

وزارت جهاد کشاورزی: عیسی کلانتری ، محمود حجتی، صفایی، حسین کمالی

وزارت دادگستری: حجت الاسلام شوشتری، بختیاری

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: حسین علایی، حبیب اله سیاری، وحیدی

وزارت راه و شهرسازی: محدباقر قالیباف، علی اکبر آقایی، علی عبدالعلی‌زاده

وزارت صنعت، معدن و تجارت: محمد نهاوندیان، اسحاق جهانگیری، محمدرضا شریعتمداری

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: علی عباسپور تهرانی، دکتر فرجی دانا

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: حجه الاسلام شهیدی ، علی مطهری، محمد جواد حق شناس

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی: عبدالرضا عزیزی،علی ربیعی، مرتضی بانک، صفدر حسینی

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران: حجت الاسلام سیدمحمود علوی ، حجت الاسلام مجید انصاری

وزارت نفت: اکبر ترکان، بیژن نامدار زنگنه

وزارت نیرو: اکبر ترکان، حبیب اله بیطرف

وزارت ورزش و جوانان: محمد دادکان ، مهندس هاشمی طبا

سازمان برنامه و بودجه: محمد علی نجفی، محمدباقر نوبخت، برادران شرکا

سازمان انرژی اتمی: علی اکبر صالحی، غلامرضا آقازاده

معاون اول: محمدرضا عارف، محمدرضا نعمت زاده، محمد نهاوندیان

معاون امور مجلس: مهدی قائمی، سیدمحمود علوی، تیمور علی عسکری

سازمان حفاظت محیط زیست: معصومه ابتکار، دکتر فاضل

بانک مرکزی: حسین عادلی، مجید قاسمی،ولی الله سیف

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید: حسین دهقان، حسین علایی

معاون رئیس جمهور در امور روحانیت: حجت الاسلام سیدرضا اکرمی یا حجت الاسلام شهیدی

دبیر شورای عالی امنیت ملی: علی اکبر ولایتی

رئیس مرکز مشارکت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری: زهرا پیشگاهی‌فرد ،اعظم ناصری

رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی: دکتر محمد بهشتی، دکتر محمد جواد حق شناس

مشاور رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: محمدرضا نعمت زاده یا حسین فریدون

مشاورین رئیس جمهور: دکتر محمدرضا صادق، علی عسگری، حسین فریدون،حجت الاسلام سید رضا اکرمی ، حجت الاسلام شهیدی، حجت الاسلام مرتضی مداح،حجت الاسلام سیدمحمود علوی

  نظرات ()
مطالب اخیر شوک به توافق ژنو ترکیب جدید تیم هسته ای روحانی سخنان روحانی در سازمان ملل نرمش قهرمانانه نیاز مند سیاست هوشیارانه سخنان اوباما درساز مان ملل در مورد ایران وقتی اوباما درنرمش قهرمانانه پیش دستی میکند وزیر پیشنهادی اقتصاد: ۲۷ سال سابقه اجرایی دارم اسامی ۲۳ نفر از اعضای کابینه رئیس‌جمهور منتخب مشخص شدند پیام تشکر حسن روحانی از جناب آقای سیدمحمد خاتمی اعضای تیم جدید هسته‌یی ایران چه کسانی خواهند بود؟
کلمات کلیدی وبلاگ اوباما (۳) روحانی - (٢) روحانی (٢) ایران (۱) بهشتی (۱) امریکاه (۱) ایران -امریکا (۱) سیاست قهرمانانه - (۱) نرمش - (۱) امریکاه -اوباما (۱) ایران -روحانی (۱) سخنرانی سازمان ملل (۱) ایران امریکا - (۱) تیم هسته ی - (۱) ژنو-توافق -امریکا -ایرا (۱) سازمان ملل (۱) کابینه (۱) ظریف (۱) وزیر اقتصاد (۱) اژانس (۱) پیشنهادی (۱) هسته ای-مذاکره (۱) روحانی ریس جمهور (۱) ولایتی -صالحی (۱) خاتمی پیام تشکر (۱)
دوستان من استخدام بازاریاب رومشگان نیوز فراخوان همکاری فروشگاه خرید شارژ ایرانسل همراه اول تالیا رایتل فروشگاه مسعود فروشگاه مسعود 2 فروشگاهی با محصولات متنوع برای هر سلیقه ای. لینک طلایی درامد زایی برای شما معلمان شرکتی اخراج شده ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب